Dostum hellö. Şimdi “bağzı” çevreler beni ditmeden* önce açıklayayım: Kız yazdım çünkü kadın yazmak istemedim.

#girlsgirls

Öhö öhö başlıyorum o zaman. Zehrimizi akıtalım bakalım… Hemcinslerimize.

Kahkahalar ardından ‘ayyy sinirlerim bozuldu’ gözyaşları ya da tam tersi!

Bizden, İçimizden Gelen ve Engellenemeyen Bir Acı Gerçek: Kız Tripleri

Kız, ben de dahil biz denge problemi yaşayan insanlarız, bu kabul etmemiz gereken bir gerçek. Hiç ‘ben sadece regl döneminde öyleyim’ deme beybisu, kendi içinde bile çelişmiyorsan bizden değilsin.

Ben öyleyim. Çok mutlu uyandığım bir günü çok mutlu bitiremiyorum, kâh küçük dalgalanmalar kâh tsunami boyutu bir hezeyan yani biri olmadan gün bitmiyor. Heee deme şimdi ‘senin psikolojik sorunların var hebele hübele’. Yok! Tatlım yook, çoğunu gülüşümü hiç bozmadan içimden hallediyorum. Bu benim serbest serseri stilim.

Tıpkı içimden yüzüne baka baka sövmek gibi. Korkunca içe sıçmak var o ayrı, onun konumuzla ilgisi yok.

#Nazarfaction

Bizden, İçimizden Gelen ve Engellenemeyen Bir Acı Gerçek: Kız Tripleri

Bu kafalar ayrı kafalardır. Bütün kızlar yaşar dönem dönem. ‘Offf çok iyiyim ya acayip nazar oldum’, gözü olanın götü düşsün, arkamdan konuşan dıdıdısıdıs 

Tabii ki enerjiye inanıyorum, negatif yani kem gözlü bedlerin bize kötü elektrik verip tüm pozitifliğimizi aldığını biliyorum. Amma be kardeşim bir kısmımız var ki… İşte bu nazarfactiongirls. Bunlar efsane. Karı sümüğü aksa nazar diyor, bardak kırsa nazar diyor. Herifle dalaşsa, performans sorunları yaşasa nazar diyor. Annem biz nereden bilelim senin yatağını? Ne nazarı? Doktor beybi doktor bırak hocayı mocayı.

Herkes bana aşık tayfa, seksi_busenaz 

Bizden, İçimizden Gelen ve Engellenemeyen Bir Acı Gerçek: Kız Tripleri

Yaaaaa yerim. Ama bu aşırı öz güven bir gün patlarsa yıkılırsın, yapma. Ergenlik döneminde böyle hissetmek normal çünkü o dönemde her şey uçlarda yaşanır, ya çok öz güven ya hiç öz güven. Yıllar geçer fakat bu ‘herkes bana aşık’çı tayfa değişmezse sıkıntı. Hem kendilerini komik duruma sokarlar hem de çevredekileri bayım bayım bayarlar. Bence hayat tokatlamadan biz gerçekleri onlara söylemeliyiz.

Bir şeyim yok, iyiyim ben!

Bizden, İçimizden Gelen ve Engellenemeyen Bir Acı Gerçek: Kız Tripleri

Dış mod: Demet Akalın Çalkala
İç mod: Duvarlarda Konuşmuyor.

Bu geneli sarı falan şaka. Tatlı bir tür olan kızgınlığını içine atar gibi yapıp, kızdığı kişiyi kiniyle yavaş yavaş eritecek bu kızlarımız, yani hepimiz! Güzel bir özellik bence en iyisi bu. Anlatmaya gerek var mı kesin sırıtmayı.

Dış ses: - Yooo bişey olmadı.İç ses: - Senin bağırsaklarını ****icem bağırsaklarını.
Dış ses: – Yooo bişey olmadı.İç ses: – Senin bağırsaklarını sikicem bağırsaklarını.

Tatlıcı grup: Kız kardeşler topluluğu ‍♀️

Ça ça ça
Ça ça ça

İstisnalar hariç bu kızlar kurdukları WhatsApp gruplarında kâh aşk acısı kâh moda kâh içlerinde olmayan kişilerin dedikodusu çeşitli muhabbetler döndürürler. Tehlikenin farkına varın dııdıdııın bu grup çoğu zaman kendi çıkarları doğrultusunda diğer üyeleri çatır çatır harcar. Hepsi birbirinden korkar ve hepsi birbirinden sinsidir.

Hiçbir şey u nu tul maz ve hiçbir sır giz li kal maz.

Tatlımcılardan kaçın, onlardan olmayın.

Ailemizin masum prensesleri Sinsigül’ler 

Bizden, İçimizden Gelen ve Engellenemeyen Bir Acı Gerçek: Kız Tripleri

Sinsigül hayatımızın herhangi bir döneminde karşımıza çıkmış ve bizi kalpciğimizden yaralamıştır. Örnek vermek gerekirse kardeşim liseye giderken sınıfında bulunan sinsoş öğretmen ve velilere masum pamuk prensesi oynarken kardeşceğizim hep onunla kıyaslanıp cadı ilan edilmişti. Oysa ki o yosma alttan su yürütmede çok başarılı adeta bir yalan makinesi bükücüydü. Yıllar geçti ve bizimki iş güç sahibi oldu, o sürünüyor ve biz de buna ilahi adalet diyoruz.

Her durum güzel bitmiyor şunu sakın unutmayın bu kızların sloganı şükürdür ve bir şekilde kendilerini aklarlar.

#kadınolmak kalp
#kadınolmak kalp

Kadının en büyük düşmanı yine kadın değildir kızlar. Biz kirpiğimiz yere düşse birlik olur dünyayı yerinden oynatırız.

Kahretsin, içimizdeki yasak elmayı isteyen seksi bombanın frenleri bazen elimizde olmadan boşalıyor, ee ne yapalım yani? Ölelim mi?

İyi ki kadınız!

Biraz temkinli olduk muuuuuu, bize unutmayın ki hiçbir şey olmaz!*

 
*Ditmeden: ditmek / örnek: pilav üstüne tavuk ditmek
* Bize unutmayın ki hiçbir şey olmaz!: Bir kız atasözü (dakika01:25) https://www.youtube.com/watch?v=QyH6b1l-69Y

Hellö, Kalabalıkların kalabalığı İstanbul'dan uuuuuppuzaklara çok uzaklara sesleniyorum: burası benim dünyam! Hoş geldiniz efendim :)