Çok güzel şey kadın olmak. Kadın hissetmek çok güzel!

Çok zor şey kadın olmak hele kadın hissetmek çok zor!

Biz rengarenk bir tablonun bütün ahengiyiz!

Bir tarlanın tüm verimini bedenimizde toplamışız. Bilmeden binlerce parıltı taşırız kalbimizde, ışıklı caddeler sönük kalır mehtabımızın yanında.

Kadın olmak güçlü olmak demek!

Güçlü doğmak ve hep arkanı kollamak demek kadın olmak ve tüm enerjiyi yüreğine doldurup dağları, denizleri bir anda çalkalamak demek.

Kim durabilir ki karşımızda?

Evin direğini de sökeriz, uzayda da dans ederiz, çölleri orman yaparız. Biz hesabı da biliriz, yemeği gerekirse çok insan gibi dışardan söyleriz.

Çocuk doğururuz istersek!

Zaten doğurmasak bile bu dünyanın evlatlarını, hayvanlarını ve doğasını korumak bizim gönlümüzden gelir.

Filmlerdeki tüm kahramanlarız biz, ama adımız hâlâ bazı ağızlara ağır gelir!

Biz tahakküme her yerde direniriz. İşe bile başvursak kendimizi bin kere daha fazla kanıtlayıp gireriz. Tabii ki manikür, pedikür bizden sorulur çünkü biz her noktaya tırnaklarımızla kazıya kazıya geliriz. Boyanırız bazen süsten, bazen de toprağı kazarız ve kahve olur ojelerimiz.

Öldürülürüz.

Eziliriz.

Ağlatılırız.

Sanarlar ki böyle sindirilebilirler bizi!

Asla biz yok edilmeyle sinmeyiz. Sesimiz hep daha gür çıkar ve topraktan taşar ruhumuz, karşılarında bir gidip bin gelen bir ordu gibi dururuz.

Sanarlar ki kadın diye her suç bize kalır!

Asla biz ezilmeyle bezdirilmeyiz. Bir küçük yol buluruz, su gibi akar ve sonunda tsunami olur yıkarız pis ego duvarlarını.

Sanarlar ki gözümüzden akan yaş kurur acımıza basa basa!

Biz o göz yaşından can suyu alan bir fidan gibi yeşeririz.

Kadınız. Canımızı korumak zorundayız, bazen bir aşıktan, babadan, ağabeyden ya da her hangi bir manyaktan!

Yoğurt yok diye, yüz vermedik diye, ayrılmak istedik diye, kopyaya müdahale ettik diye öldürülebilir, her hangi bir bahaneyle tecavüze, tacize uğrayabilir veya mal gibi alınıp, satılabilir ve sonunda rüzgar ters eserse Nevin gibi içerden çıkamayabiliriz.

Biz kadınız ve hayata bir sıfır geriden değil, nesilden nesile gücünü arttıran anadan doğarak ve aslında tüm zorluklara karşı zırhlı olarak önde başlarız!

Her yerde varız, her saatte sokaktayız! Siz akıllanacaksınız, biz eğiteceğiz sizi zorla! Biz öğreteceğiz size saygıyı! Kabulleneceksiniz! Her yerde varız!

İyi ki kadınız!

Tüm kadınlara selam olsun! Bağlara, bahçelere, sporun her dalına, evlere, okullara, fabrikalara, hastanelere, inşaatlara, plazalara, sokaklara, parklara, başka bedene hapsolmuşlara yazım tüm kadınlara armağan olsun ❤

Günümüz kutlu olsun ❤

Hellö, Kalabalıkların kalabalığı İstanbul'dan uuuuuppuzaklara çok uzaklara sesleniyorum: burası benim dünyam! Hoş geldiniz efendim :)