Merhaba, hepimiz bir şekilde dünyaya geldik.

#zamanakıpgeçiyor
#zamanakıpgeçiyor

Bazılarımız prenses ve prens, bazılarımız ise hayatın tokatlarıyla büyüdük. Zaman geçip gidiyor zannederken aslında zamanın durduğunu ve bu dünyadan bizim geçip gittiğimizi anlayamadık.

Ömür bize göre çok uzun oysaki evrene göre çok kısa ve hatta mini minnacık.

En Işıltılı Kıyafetinizi Giyin, Bu Hayatın Başrolü Sizin! Zaman Akıp Giderken, Kendi Hikayenizi Yazma Rehberi!

Herkes standart planlar ile topluma göre yaşamamızı söyler peki böyle yapmak zorunda mıyız? Ben değilim. Küçük hayatımızı başkalarına göre yaşamayı reddediyorum.

Herkesin bir dönüm noktası olduğu kanısındayım.

En Işıltılı Kıyafetinizi Giyin, Bu Hayatın Başrolü Sizin! Zaman Akıp Giderken, Kendi Hikayenizi Yazma Rehberi!

Sabah kalkıp işe giderek, akşam eve gelip uyuyarak ve hafta sonları mecburi etkinliklere katılarak, hatta bazılarımızın etkinliklere bile katılamayarak zaman doldurduğu bu boktan hayatlarımızın, bir gün değişeceğini biliyorum ve buna inanıyorum. Zaten öncelikle bize gereken şey güçlü bir inanç, ‘bir gün uyanacağım ve o gün artık as bende olacak’.

Kodlama yapma olayı nedir ve ne kadar doğrudur bilmiyorum ancak ben enerjiye inanıyorum. Kendi kaderimizi, beynimiz ve kalbimizle yönlendirirken, bir yandan da her şeyin iyi olacağını, her sorunun düzeleceğini içimizden sürekli tekrar etmeliyiz.

Gerçek hislerimiz bizi en çok hırpalayan ve yaralayanlardır.

En Işıltılı Kıyafetinizi Giyin, Bu Hayatın Başrolü Sizin! Zaman Akıp Giderken, Kendi Hikayenizi Yazma Rehberi!

Bir tiyatro oyunu gibi, biçilmiş rollerimizin içinde, hissettiğimiz çoğu şey toplumun istekleriyken, aslında bize ait olan gerçek hisler acılarımızdır. Mesela bir şirkette çalışırız, hayatımız iyi gider ve iş ile ilgili bir sorun yaşayıp kovuluruz. Burada bizi etkileyen asıl şey kovulmuş olmamız olur.

Peki böyle olmak zorunda mı?

Benim için değil.

Bir gün, o an gelir ve hayatımız değişir, böylece artık gerçek hikayemiz başlar.

#buhayatbenim
#buhayatbenim

Bu an için bazen bir yenilgi, bazen bir utanç ya da ciğerimizi söken bir acı gerekir çünkü mutluysak değişimden kaçarız.

Benim hikayem de darmadağın edici bir ihanet ile başladı. Herkesin hikayesi kendine özel, o yüzden birilerine güzel gelmesi veya gelmemesi umurumda bile değil. Herkes kendi filminin baş rolü ve yönetmeni, kimsenin size müdahale etmesine izin vermeyin. Yaralarınızı birer ödül gibi saklayın ama onları birer basamak yapıp, tertemiz günlere çıkmayı unutmayın.

Yaşadığımız her an çok kıymetli, bu nedenle dönüm noktası olacak o an geldiğinde sakın yıkılıp kalmayın, ayağa kalkın ve yazmaya başlayın.

Bakalım nasıl başlayacak sizin hikayeniz?

Ya da nasıl başladı sizin hikayeniz?

#benimhikayem
#benimhikayem

Hellö, Kalabalıkların kalabalığı İstanbul'dan uuuuuppuzaklara çok uzaklara sesleniyorum: burası benim dünyam! Hoş geldiniz efendim :)