Her gün kendine makyaj yapma sözü veren ama sabah ‘bari dişimi fırçalayayım’lara düşen kızlarımız.

Ben sizden biriyim  Ya sabah erken uyanıp kahvaltı, kombin, makyaj ardından işe yetişmeyi başaran insanlara hep imrenirim. Benim hepsini aynı anda yaptığım sabahlar, senelerdir süren iş hayatımda, toplasan bir haftayı geçmez. Diyelim ki biraz gayret ettim o zaman da birini yapsam biri kalır. Nasıl beceriyorsunuz anacım?

Belki de sadece ben böyleyimdir, bilemem ama çok üzülüyorum kendime ne bileyim bir de yaş gidiyor yavaş yavaş dostum günler boşa gidiyormuş gibi geliyor 

Belki de bu sabah güzellerinin hayatları çok yolundadır yani ne bileyim belki bahtlarının güzelliği #highlighter olarak yüzlerine yansımıştır tıtıtınn tıtıtın tın  Ya da tam tersi bahtlarının karasını parlatmaya çalışmaktalardır. Benim tek bildiğim bu kadınlardan olamadığım. Yok yok bahanem yok canımın sıkkın olduğu, işimi sevmediğim için uyanamama problemlerim olduğu ve diğer tüm streslerin yanı sıra ufak bir de üşengeçliğim var başka bahanem yok…

Derseniz ki ‘Eeeeee tatlım? Peki önerin var mı?’, var. Çevremden topladığım sırları bir bir sıralıyorum şimdi:

1- Kaçta yatarsan yat mutlaka yüzünü yıka, temizle uyu.

2- Alerjik bir durumun yoksa (bir bardak suya 3 tatlı kaşığı kekik at kaynat, koy şişeye bir haftalık uygula) dişini fırçaladıktan sonra kekik suyuyla gargara yap.

3- Gözaltı şişkinlikleri için buzdolabına kaşık koy ve soğuk kaşıkla gözaltına masaj yap.

Sürpriiiiz girl, geçti şişlikler…

4- Şarjlı diş fırçası kullan, farkı fark et. Dudaklarını da mutlaka fırçala hatta haftada 2 kez şekerle ov ha-ri-ka oluyorlar!

5- Yüz, diş, gözaltı okeyse geldik makyaja. İlla fondöten sürerim diyorsan ilk olarak yüz tipine uygun krem sür!

6- Göz içine ten kalemden sonra koyu renk ile kirpik dibini belirginleştirmek gözleri bombaa yapıyor. Kirpikleri kıvırıp bol rimellemeyi de unutma.

7- İlla highlighter olacak değil; elmacık üstüne parlak açık ton parıltı sür, far harika bir highlighter 

8- Saçma sapan mor gibi allıkları at ve canlı canlı bir allık edin, hafif hafif sür.

Olay bitti beybisi, hazırsın. Önemli olan taptaze capcanlı görünmek.

Saç önemli tabii. En kolay yapılabilitesi olanlar: Balerin topuzu, sıkı at kuyruğu, bol örgü, köpük ile delirmeceler  Ya da Selin Ciğerci topuzu.

Her kızda olması gereken kolay kış kombinlerine geldik şimdi; bir sürü triko kazak, siyah ve lacivert kot.

Aydınlattım sizi, highlighterınız parlasın anacım.

Hellö, Kalabalıkların kalabalığı İstanbul'dan uuuuuppuzaklara çok uzaklara sesleniyorum: burası benim dünyam! Hoş geldiniz efendim :)