Öldüren sevdanızı istemiyoruz!

#şiddetehayır
#şiddetehayır

Seneler geçiyor, teknoloji ilerliyor, bilgiye her şekilde ve her yerden ulaşabiliyoruz ama cahillik dünyamızdan bir türlü gitmiyor. Bir grup insan, sadece kendileri aşık oldukları için, his besledikleri kişilerin onlara gelmek zorunda olduğunu düşünüyor. Yine aynı mantıkla hareket eden bir grup insan da aile oldukları için o evde istediğine şiddet uygulayabileceğini ve kimsenin müdahale edemeyeceğini düşünüyor.

Bıktık biz sizden! Böyle aşkı lanetliyoruz!

#şiddetedurde
#şiddetedurde

Zorla güzellik olmaz demiş Atalarımız, Allah bilir neler yaşadılar da bu sözler döküldü dillerinden? Artık biriyle iletişim kurmaya korkar olduk, ya görüşmek istemezsek ve peşimizi bırakmazsa diye!

Normal birliktelik yaşamak ve olmuyorsa yoluna bakmak çok mu zor? Ya da evde babasın diye karın ve evlatların senin istediğin şeyleri istemiyor ise onları anlamak çok mu zor?

Sevgi neydi? Gerçekten ‘seviyorum’ diyerek karşılarındaki insanlara kabus yaşatanlar bunu hiç düşünmüş müdür?

#kadınaşiddetedurdeyin
#kadınaşiddetedurdeyin

Ayrılığa üzülmek o kadar normal ki bizim bu konuda bir taraf olduğumuz yok ama sen kadını yıllarca döv, hakaret et, hayatını perişan et ve sonra pişkin pişkin ayrılmayı kabul etme! Oldu canım var mı başka emrin? Zaten saygı yoksa ilişkinin bitmesi gerekirken bir de üstüne fiziksel şiddet eklenince birliktelik yürür mü sanıyorsunuz? Aile bağları güçlü kalır ya da karşınızdaki sizi sevebilir mi sanıyorsunuz?

Peşimizden koşmanız bizim için artık bir fantezi değil ve hatta bazı durumlarda bir eziyet!

#6284YASA
#6284YASA

Eski eş, sevgili ya da bir platonik kim olduğu fark etmez tek savunmaları ‘seviyorum, kıskanıyorum’ yahu ben seni istemiyorum! Önüne, hayatına bak artık bana bulaşma. Eğer bir insan size görüşmek istemediğini ciddi bir şekilde belirtiyorsa istemiyordur. Israr veya yalvarma sonra tehdit etme ve daha da korkuncu ucunda ölüm bile olsa net olan bir şey vardır ve oda fark ettiyseniz, karşınızdakinin ölmek uğruna yine de sizi istemediğidir.

Artık kol kırılır yen içinde kalır devri bitti, artık devir kırdığın kolun hesabını verme devri!

#6284KANUN
#6284KANUN

Şiddetin her türlüsüne karşıyız! Ne kendimize, ne başkasına eziyet edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Ezilenin ve susturulanın yanında olacağız!

Dürüst olalım ve her zaman dediğim gibi önce kendimizden ve ailemizden başlayalım!

#şiddetedurde
#şiddetedurde

Herkes eteğindeki taşları döksün. Siz birinin peşindeyseniz bırakın, şiddet uyguluyorsanız tedavi olun hatta kendiniz çıkıp gidin üzdüklerinizin hayatından. Çevrenizde birini takıntı haline getirmiş olan varsa mağdura yardımcı olun. Şiddet görene el uzatın, yine söylüyorum kendiniz uyguluyorsanız daha fazla kötü sonuçlara sebep olmadan öfkeniz için tedavi olun. Çünkü önce içimizde bitirmemiz gereken ‘kendi’ problemimiz varsa başkalarına ne kadar yardım edebiliriz ki?

İki yüzlü olmayalım, biliyorum kendi kardeşi dayak yediğinde aslan kesilip, kendi evinde karısını perperişan edenleri.

Ne olursa olsun her zaman mağdurun yanında olalım!

Ailenin Korunması Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Yönelik Kanun

Hellö, Kalabalıkların kalabalığı İstanbul'dan uuuuuppuzaklara çok uzaklara sesleniyorum: burası benim dünyam! Hoş geldiniz efendim :)