Umarım 2019’un getirdiği trendler gibi karmaşanın muhteşem uyumu tüm hayatımıza yansır. Moda üzerimize en çok yakıştırdığımız ve en rahat ettiğimiz kıyafetlerdir diyor, saymaya başlıyorum.

Geldiler ve gitmiyorlar, gönüllerimizin efendileri ‘ceketler’.

Her çeşit giyebileceğimiz ceketler özellikle mimoza ve narenciye renklerinde takım elbiseler ile kendini gösteriyor. 2019’da feminen ve maskülen parçalar dolaplara giriyor. 80’lerin kabarık kolları bizim kombinlerimizde de sıkça yer bulacak gibi görünüyor ve ayrıca ceketleri elbise formunda giyip, dışarı çıkabileceğiz.

Uzun deri ceketler ve deri demişken, belden kemerli deri elbiseler bizleri bekliyor olacak.

Her parçada görebileceğimiz kırmızı, turuncu, pastel, metalik, parlak sarı renkler ve deriler kalbimizi fethedecek.

Tek desen kullanımı, ağır ve net bir şekilde dolaplara girmesi beklenen işçi tulumları ile birlikte hayatımızı kolaylaştıracak.

 Baştan ayağa tek renk kullanımı da özellikle nude bej ve bomba beyaz ile ‘ton sür ton’ en sevdiğimiz kurtarıcımız olacak. İşçi tulumları dediysek sade ve net görünecekleri gibi, püsküllü ve süslü birer bomba olacak şekilde de tasarlanacak.

Hayal gücümüz ve 2019 trendleri ile harikalar yaratacağız!

Kalın çizgiler, dramatik desenler, heykel motifleri ve ekose ise asimetrik kesim elbiseler ile canlanacak. 60’lardan fırlayan türbülanslı baskılar, gökkuşağı boyalar, lekeler ve Tribal çiçekler ile ‘kendisi kafamızdan daha güzel’ parçalar her yerimizi saracak.

Dantelsiz gelecek bir yılı kabul etmem mümkün değildi, beni duymuş olacaklar ki döşemişler dantelleri, hem de ne döşemek.

Unutun sadece romantik havalı parçaları, danteli yoğun olarak siyah ve şeker pembe de kullanırken, modellerde sportif ve çocuksu formlarla da yeni baştan yorumlanacak. Transparan parçalar tabii ki her zaman Huhuu! Gelsin göğüs dekolteleri ve parlayan seksapalite.

Neon güzel olabilir ama ben gerçekçiyim 🙂

Dalgıç kumaş, dik yaka mayo ve neon vazgeçilmez sörf teması olarak dolaplarda yer alacak ancak bu beni pek ırgalamıyor şahsen ben California dreaminci değilim. Seyahat temaları ile ise sevdiğimiz yerleri üzerimizde taşıyabileceğiz.

Hayvan teması deyince hemen çıldırmayalım lütfen, çıldırmadık mı? O zaman anlatayım.

2019 bize leopar, yılan, timsah ve zebra ile geliyor. Tabii ki bu çağda artık gerçek kullanılacak değil, cancağızımız hayvanları sadece desenlere ilham verenler olarak göreceğiz. Kendi adıma ben leoparcıyım, en çok pembe ve gri kombinasyonu hastasıyım. Bu arada logo mania furyasını unutmayalım, mesaj vermeye devam edeceğiz.

Burcistan bir yerden alıp, bir yerden vermeye ‘varım’ diyor!

Uzun-kısa kombinleri çok seveceğiz; ben zaten bayılıyorum. Uzun ceket ve 80’lerin aerobik esintileri ile gelen Kardashian esque bisiklet şortları hem şık olmak istediğimizde, hem rahat olmak istediğimizde karşımızda duruyor olacak.

Kıymetlimiss denim!

2019’da, 80’lerden hortlayan yıkama kotlar yine bol, dökümlü ve yüksek bel olarak üstümüzü şenlendiriyor. Şenlik derken, değerli taşlar ile bezeli olabileceklerini atlamayalım. Yamalar ve kargo pantolonlar geri geliyor, yaşasın lise yıllarımın büyük cepli pantolonları!

Hamarat kızlar el kaldırsın, mağazaya koşacaklar ise ayak başparmağını oynatsın: geldi örgü ve dantel saati etkinliği!

File çantalar, balık ağı örgüler, el yapımı aksesuarlar, makrome, aplikeler, tığ işi elbiseler ve uçuşan ipliklerin geldiğini söylemekten memnuniyet duyuyorum. İp belimizde ki kemer olacak.


Partileme zamanları için ise adeta ‘ver gazı, yansın ortalık’ diyor yeni yıl.

Kıyafetlerimizde kocaman kurdeleler kullanacağız. Tüyler, ihtişamlı salkım saçak elbiseler, boyalar, lekeler, fırfırlar ve kristaller ile rengârenk hayal gibi parti kızları olacağız. Hatta 2019’a damga vuracak süslü kabarık görüntülerle, prensesler gibi bile olabiliriz evimizde.


Çok sevindiğim trendler ise dev çantaların ve bel çantalarının geri geliyor olması.

Kullanışlı ve rahat olan bel çantaları 90’lardan kopamayanlara adeta bir ödül gibi.


2019’da çok sevmediğim ve beri gitsin dediğim bir akım olacak gibi: baz dostum!

Bu beni üzer. Kıyafetin bazı tenimiz olmalı görüşündeyim, elbiselerin altına uzun kollu tişört giymek ne bileyim biraz tuhaf bence.

2019 gelip, 2018 yaşımızla beraber giderken, tüm dileklerimizin kabul olmasını istiyorum. Mis gibi bir yıl ve en büyük trendin ‘kendimiz olmak’ olacağı bir yaş diliyorum.

Burcistan

Hellö, Kalabalıkların kalabalığı İstanbul'dan uuuuuppuzaklara çok uzaklara sesleniyorum: burası benim dünyam! Hoş geldiniz efendim :)