Merhaba,
Hayatımıza giren sosyal medya ile zaten her şey abartılmaya başlandı. Herkes diğerlerini nasıl daha iyi çatlatırımın derdine düştü. Durum daha ne kadar kötüye gider diye düşünmemiştik ki yeni gelin akımı başımıza yağmaya başladı. Evet, teknoloji çağının yeni gelinlerinden bahsedeceğim. Zaman değiştikçe evlilik yaşıdır, tarzıdır değişiyor fakat bizde durum farklı, bizde her şey geriliyor. Şu çağa ayak uydurmamız ne kadar zorsa bu gelinlik müessesesinin de gelişmesi o kadar zor. İsyandayız artık.

#Yenigelin
#Yenigelin

Bodoslama dalıp, zehrimi akıtmak istiyorum; bu ne ya sizin koca bulup sonra neredeyse çükünü fotoğraflama çabalarınız? Yetti bize.

Mutlu mesut yaşayın da biz ne yapalım kocişkonun çoraplarını, kocişinin balkon keyfini, kocoşkonun TV keyfini. Mahalle baskısı yüzünden yaptığınız evliliklerinizde, aynı mahalle baskısı yüzünden başka keyiflerinizi iyi ki sosyal medyada paylaşamıyorsunuz yoksa gondik fotosu kesin vardır sizde hatta sunumlu falandır.

#İnstagelin
#İnstagelin

Anacım ne sorunlar yaşadığınızı, neden evlilik takıntınız olduğunu, e kendimi de katıyım ‘bak evlen yaşın geçiyor’ baskısına dayanamadığınızı biliyoruz ama gerçek aşk sevgi vs ile evlenenler sizin gibi değiller. Hayır bir de millete triplisiniz yavrum siz. Tamam mutlusunuz, bir günden on bin fotoğraf paylaşıyorsunuz ve sonra da işerken ayağınıza damla gelse nazar diyorsunuz; neyin tribine giriyorsunuz? Kafayı mı yediniz anam?

Herkes yatmış pusuya, sanki bıkmamış hatta kusmaya ramak kalmamış gibi on bininci fotodan sonra nazar akıtıyor size. Buna kendiniz bile inanmıyorsunuz. Ne nazarı ne, ikiniz olmamışsınız, anlaşamıyorsunuz işte ritim tutmuyor ne nazarı. Sırf iki poz fazla gelsin diye verdiğiniz pozlardan sonra ya da orayı burayı çekip kocişle bilmem ne resimlerinizden sonra yağmur yağınca nazar diyen gördük, yok artık.

#Gelinevi
#Gelinevi

Aslında bu kızlar üçe ayrılıyor…

İkinci kısım evden rahat olmak için kaçıp evlenenler, kaçıp derken yani alelacele evlenenler, bunlar çok enteresan. Bu kızlar evde adeta bir hizmetçi, bir robot köle olmuş durumdalar. Dışarıdan bakarken acırsınız bu kızlarımıza çünkü koca sayesinde bir vasıf kazandıklarını düşünüyor ve onu ilahlaştırıyorlar. Yıl kaç olursa olsun bazı kafaların hiç değişmemesi gerçekten acı.

Yeni Nesil Gelin Türleri: Sosyal Medya Gelinleri, Sunumcu Gelinler ve Feministler!

Üçüncü grup kızlarımızın eviyle ilgileri yok ne temizlik ne başka şey ama sosyal medyada harika ev kadını, yatakta da sizi gidi siziler. Evi bok götürüyor ama o bunu şöyle değerlendiriyorlar ‘yapmak zorunda değilim!’ Değilsiniz, tutarsınız birini olur biter de güzel kardeşim siz evlenmeden önce çalışıyordunuz, evlenirken bıraktınız işi ve kocalar da asgari ücretle çalışıyor o zaman girin işe ikiniz de temizlik yapmayın. Ortanız yok ki, istersiniz ‘feminist olayım’ ama yavrum feministlik yapacaksanız önce koca eline bakmayacaksınız NET!


Burcistan

Hellö, Kalabalıkların kalabalığı İstanbul'dan uuuuuppuzaklara çok uzaklara sesleniyorum: burası benim dünyam! Hoş geldiniz efendim :)